عنوان(مبانی نظری و پیشینه عدم توسعه شهرک های صنعتی)

هم اکنون فایل با مشخصه ی .مبانی نظری و پیشینه عدم توسعه شهرک های صنعتی. وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید./مبانی نظری و پیشینه عدم توسعه شهرک های صنعتی/مبانی نظری و پیشینه عدم توسعه شهرک های صنعتی|40216006|flh1448890|

بصورت فایل ورد

همراه با منابع

مزایای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی

1ـ متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی نیاز به کسب مجوز جداگانه از ادارات و سازمان‌های متعدد از قبیل محیط زیست‌، منابع طبیعی‌، کشاورزی‌، آب، برق‌، امور اراضی‌، میراث فرهنگی‌، خاک‌شناسی‌، ثبت، راه و ترابری‌، کار و امور اجتماعی ندارند‌، این‌گونه مجوز‌ها در زمان تأسیس شهرک صنعتی از دستگاه‌های ذیربط اخذ می‌گردد (اساسنامه شرکت‌های شهرک صنعتی، 1386).

2ـ شهرک‌های صنعتی از قانون شهرداری‌ها مستثنی هستند.

3ـ پرداخت نقد و اقساط هزینه‌های انتفاع از تأسیسات.

4ـ صدور مجوزهای ساخت و ساز و پایان کار در محدوده اختیارات شهرک‌های صنعتی است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بصورت رایگان انجام می‌شود.

5ـ اداره شهرک صنعتی پس از بهره‌برداری به هیأت امنای صاحبان صنایع مستقر در شهرک صنعتی واگذار می‌گردد.

بخشودگی قسمتی از هزینه‌های انتفاع از تأسیسات برای واحدهایی که زودتر از زمان پرداخت اقساط خود به بهره‌برداری می‌رسند (به استثناء شهرک‌های صنعتی استان تهران).

7ـ امکان اجرا و یا خرید سالن‌های آماده برای تسریع در بهره‌برداری از واحد تولیدی.

8ـ کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری به‌دلیل استفاده از خدمات مشترک سازماندهی شده توسط شهرک‌های صنعتی از جمله آب، برق، تلفن، گاز و تصفیه‌خانه فاضلاب.

9ـ در شعاع 30 کیلومتری مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 300 هزار نفر، معافیت مالیاتی ماده 132 قانون مالیات‌های مستقیم فقط مشمول واحدهایی می‌شود که در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

10ـ اتخاذ سیاست‌های صنعتی و اجرای آن‌ها موجب تمرکز فعالیت‌های صنعتی در مناطق محدود نظیر شهرک‌های صنعتی می‌شود که می‌تواند موجب ایجاد تأثیرات مهم بر محیط زیست و سلامتی و ایمنی انسان‌ها گردد که برخی از این آثار عبارتند از:

الف) کاهش سریع منابع آب زیرزمینی.

ب) کاهش آلودگی آب‌های زیرزمینی و سطح اراضی‌، آلودگی هوا و آلودگی صوتی.

ج) کاهش خاک آلوده و به تبع آن کاهش آسیب‌رسانی به ذخایر محیط‌های طبیعی و زیست محیطی

د) پیشگیری از هزینه‌های فزاینده درمان پزشکی افراد بیمار از طریق مدیریت مسئولانه‌، آگاهانه محیط زیست همراه با برنامه‌ریزی فعالیت شهرک‌های صنعتی.

و) شهرک‌های صنعتی می‌توانند خدمات مدیریت زیست محیطی با هزینه پایین را برای صنایع مستقر در شهرک صنعتی ارائه دهند. بعنوان مثال خدمات مربوط به آب و فاضلاب و تهیه پساب‌ها و زباله‌های سمی خطرناک را می‌توان بسیار ارزان‌تر و با کارائی بیشتر انجام داد که هزینه سرانه نیز بسیار کم می‌شود .


مطالب دیگر:
📝فایل مخفف های متداول در صنعت نفت و گاز📝آشنایی با تست جوشکاری و دستورالعمل جوشکاریWPS-PQR📝پاورپوینت بررسی مدل های ارائه شده برای منحنی تنش-کرنش درظرفیت باربری و شکل پذیری سازه های بتن آرمه به روش اجزای محدود📝پاورپوینت نحوه کالیبراسیون حساسیت آلتراسونیک در تست جوش📝در مورد تلرانس هندسی📝مقاله صوت و صدا در تاسیسات📝دستورالعمل جامع بازرسی و کنترل کیفی (QC Plan)📝مقاله انرژی زمین گرمایی چیست؟📝پاورپوینت انگلیسی پدیده های مخرب در شیرهای کنترل و راه کارهای مقابله با انها📝معرفی نحوه کارکرد و پروسه کارخانه نمک زدایی نفت📝جزوه خنک کاری پره های توربین📝مقاله سامانه های شمع مبدل حرارتی و روند توسعه جهانی انرژی زمین گرمایی📝جزوه چیلر تراکمی📝ترجمه مقاله Organization and segregation of bacterial chromosomes📝ترجمه مقاله: گیرنده موسکارینی استیل کولین (mAChRs) در سیستم عصبی: برخی از عملکردها و مکانیزم ها📝طراحی مخازن نفت براساس استاندارد API📝پاورپوینت FDI در نانوتکنولوژی📝پاورپوینت آشنایی با مسابقات روبوکاپ📝پاورپوینت آلاینده های مواد غذائی Food contaminants📝پاورپوینت ابوعبدﷲ، محمدبن موسی، خوارزمی📝پاورپوینت اثرات كاستن از بار مالی و مدیریتی دولت در بخش صنعت بر توسعه اقتصادی كشور📝پاورپوینت ارگونومی در حمل دستی بار و اختلالات اسكلتی و عضلانی ناشی از كار📝پاورپوینت در مورد استان ایلام📝پاورپوینت استراتژیهای قیمت گذاری📝پاورپوینت اصلاح ساختار سازمانی تبیین چشم انداز ماموریت و استراتژی